Начало Рали Ангелов и Сивов с Skoda Fabia R5 печелят рали „Стари Столици“

Ангелов и Сивов с Skoda Fabia R5 печелят рали „Стари Столици“

183
0

Екипажът на „Мегапорт Рейсинг“ Мирослав Ангелов и Недялко Сивов с Skoda Fabia R5 спечелиха рали „Стари Столици“, трети кръг от националния рали шампионат. Така от началото на сезона двамата имат пълен актив победи във всичките три кръга, а в Шумен взеха и всички 9 специални етапа. Ако прибавим и успехът на дуета при дебюта в рали-спринт „Дряново“ то това е четвърта поредна победа откакто двамата седнаха в този автомобил.

Втори, на 2:00,4 мин. останаха Георги Василев и Стефан Добрев с Mitsubishi Lancer Evo 9. Трети на почетната стълбица се качиха шампионите за 2017 г. Тихомир Стратиев и Добрин Борисов с Peugeot 208 R2, които останаха на 2:08,9 и са първи в клас RC4.

Неделният ден на „Стари Столици“ предложи на участниците пет скоростни етапа с обща дължина от 47,8 състезателни километра, а общата дължина със съботните отсечки е 81 км. Всички етапи спечели Миро Ангелов.

Четвърти стана екипажът на Бултранс – Христо Атанасов и Марин Иванов със Citroen C2 R2, които финишираха на 3:05,7 и са втори в клас RC4. След тях – 5-и и първи в клас RC3 бе другият екип на Мегапорт – Антон Титов и Динко Георгиев със Citroen DS3 R3 MAX4. Шести стана дуетът Станислав Влдимиров и Чавдар Събев (Иномоушън Рейсинг) с Opel Astra.

Дебютът си в българския шампионат успешно ознаменува дуетът Даниел Попов и Ангел Башкехайов (Ясен Попов рейсинг) с Opel Adam, които финишираха7-и. Първи в клас Е1 и 8-и в генералното финишираха Георги Янков и Цветан Балджиев (Денив рейсинг) със Subaru Impreza.

Топ 10 оформиха най-възрастният и най-младият пилоти в състезанието. На 9-о място финишира неостаряващият Стоян Апостолов с навигатор дъщеря му Павлина (Елена тим) с Honda Civic. След тях – 10-и станаха 17-годишния Денис Станчовски и Младен Карчев (Моторспорт академия) с Hyundai i20 Coupe, които станаха първи в клас RC5 са кандидати за титлата в класа.