Начало Formula E News Ауди празнува цяла нощ победата си в Берлин

Ауди празнува цяла нощ победата си в Берлин

42
0
Дани Абт

Екипът на Ауди Спорт отпразнува подобаващо двойната си победа в Берлин, където се състоя 9-ия кръг от шампионата на Формула Е. Първи стана Дани Абт, който води от старта до финала, следван на 6.758 сек от съотборника си и миналогодишен шампион Лукас ди Граси.

По признание на спортния директор Алан Макниш тимът е купонясвал до 4:45 на другия ден. Излизайки от хотела на път за летището, Макниш е видял своя пилот Абт със сандвич в ръка, който му е казал, че изглежда доста зле.

Ауди постигна и нещо историческо. Екипът постигна двойна победа, като в същото време техен пилот записа старт от полпозишън (Абт) и най-бърза обиколка в състезанието, което се случва за първи път в шампионата на Формула Е.

В същото време обаче лидерът в първенството Жан-Ерик Верн завърши 3-и и направи решителна крачка към спечелването на титлата тази година. Три кръга преди края на сезона пилотът на Techetaah има 40 точки аванс пред Сам Бърд от DS Virgin, който в Берлин остана едва 7-и.

При отборите Techetaah води с 44 точки пред Ауди Спорт, следван от DS Virgin, които изостават на 66 т.