Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Безгрешното каране донесе най-доброто класиране на Хюлкенберг с Рено

Безгрешното каране донесе най-доброто класиране на Хюлкенберг с Рено

64
0
Нико Хюлкенберг

Безгрешното пилотиране е донесло 5-ото място на Нико Хюлкенберг в Гран при на Германия, което е най-доброто му класиране за екипа на Рено. Германецът не допусна нито една грешка в хода на надпреварата и дори когато заваля запази отлично темпо.

Той направи 2 спирания в бокса, като второто бе в периода на колата за сигурност. Така той спечели време спрямо пилотите на Хаас. Още след старта той изпревари Грожан, а след това мина и пред Магнусен.

„Много съм щастлив от резултата, каза Нико след финала. – Първата половина от състезанието очевидно беше малко скучна, но след като дъждът заваля, стана чудесно. Беше много сложно, опитвайки се да остана на трасето. Точно в този период спечелихме позиции.“

Щеше да е хубаво условията да се още по-трудни. Напомниха ми на тези в Бразилия през 2012 г. Но сме доволни от този резултат. Взехме правилните решения и заслужихме 5-ото място. Работихме много здраво за това и класирането ми е чудесна награда за тима.“