Начало Formula E News Буеми спечели кръга от Формула Е в Берлин

Буеми спечели кръга от Формула Е в Берлин

27
0
Себастиен Буеми

Себастиан Буеми от екипа на Renault e.dams спечели eГран при на Берлин, което е 8-и кръг от шампионата на Формула Е. Швейцарецът остави зад себе си пилотите на ABT Schaeffler Дани Абт и лидера в шампионата Лукас ди Граси в изключително интересна надпревара.

Заради по-ниско налягане на гумите от позволеното след квалификацията бяха дисквалифицирани Бруно Сена и Ник Хайдфелд от Mahindra, както и Стефан Саразен от Venturi и Жером ДАмрозио от Dragon. Те трябваше да потеглят от дъното на колоната. Стартиралият от полпозишън Жан-Ерик Верн (DS Virgin) загуби първата позиция при потеглянето от Буеми. Трети се озова Абт (ABT Schaeffler), пред Бърд (DS Virgin) и Никола Прост (Renault e.dams).

Ди Граси стартира 8-и след наказанията и се придвижи на 6-а позиция. Заради леки инциденти Бруно Сена счупи предно крило, а Рене Раст бе със счупено задно крило. Още във втората обиколка Верн си върна лидерството, но в 6-ата Буеми отговори и с нова атака на 5-и завой отново пое водачеството. Бърд опита атака срещу Абт, но неуспешна. В 11-ия тур Абт изпревари Верн и стана 2-и.

Заради частично счупеното си предно крило Бърд получи предупреждение, че представлява опасност на трасето и беше принуден да спре в бокса за смяна на спойлера. Така Прост излезе 4-и и започна да притиска Верн. Пети бе Ди Граси. Буеми се откъсна на 4 сек пред Абт.

Верн обаче на два пъти допусна грешка на шикана и загуби изцяло предното си крило и позиция спрямо Прост. В 25-ата обиколка всички в челото спряха в бокса за смяна на колите, без Ди Граси. Последният влезе обиколка по-късно и спечели позиция спрямо Верн, ставайки 4-и.

Отпред размествания нямаше, като Буеми бе пред Абт и Прост. Ди Граси обаче бързо настигна Прост и започна да го атакува. И в 40-ия тур Ди Граси осъществи успешна атака и излезе на 3-а позиция. Малко след това заради катастрофа на Лоик Дювал на трасето излезе кола за сигурност. Това стопи разликите в челото.

2 тура преди края състезанието бе подновено, но промени не настъпиха и Буеми спечели състезанието. Изненадващо Абт не пропусна съотборника си Ди Граси да заеме 2-ото място. Прост завърши 4-и, пред Верн.