Начало Moto News Двойна победа за Ямаха в Катар

Двойна победа за Ямаха в Катар

36
0

Сезонът в MotoGP започна с чудесна двойна победа за заводския отбор на Ямаха.

Валентино Роси спечели победата в Гран при на Катар, а неговият съотборник Хорхе Лоренцо финишира втори, заявявайки след финала, че тази втора позиция му носи по-голяма радост дори и от някои негови победи в миналото.

Още на първия завой начело изненадващо излезе Дани Педроса (Репсол Хонда), който стартира седми, но малко след това започналият състезанието от полпозишън Кейси Стоунър (Дукати), си върна обратно първата позиция. 17 обиколки преди края обаче австралиецът загуби контрол над мотоциклета си и състезанието за него приключи в чакъла, въпреки че той бе големият фаворит за победата. От това естествено се възползва Роси, който се движеше втори до този момент. Той пое лидерството и не го изпусна до финала.

Трети днес остана Андреа Довициозо (Репсол Хонда), който проведе страхотна битка с другия пилот на Дукати – Ники Хейдън, който обаче в крайна сметка завърши надпреварата на четвърта позиция.

На пета позиция се класира Бен Спийс (Монстер Ямаха Тек 3), който стана най-добре класиралият се новак и най-добре класиралият се частен пилот днес. Чудесно представяне за американеца, който стартира едва от 11-та позиция.

Шестата позиция бе за Ранди де Пюние (LCR Хонда), а седми остана загубилият темпо Дани Педроса.

Колин Едуардс (Монстер Ямаха Тек 3) завърши осми, Лорис Капироси (Сузуки) завърши своята Гран при номер 300 на 9-то място, а Хироши Аояма (Интерветен Хонда) завърши първото си състезание в MotoGP в Топ 10 с десетото си място днес.

Денят обаче не бе добър за тима на Прамак, след като и двамата му пилоти отпаднаха от състезанието – Мика Калио заради катастрофа, а Алекс Еспаргаро заради технически проблем.

Надпреварата не успя да завърши и новакът Алваро Баутиста (Сузуки), който катастрофира само няколко обиколки преди края, движейки се на 13-та позиция.