Начало Formula E News Еванс с първи полпозишън във Формула Е, Верн едва 17-и

Еванс с първи полпозишън във Формула Е, Верн едва 17-и

60
0

Мич Еванс записа първия си полпозишън във Формула Е, който е първи и за екипа му Jaguar. Той беше най-бърз в квалификацията за еПри на Цюрих, което пък е първо състезание от електрическите серии в Швейцария.

Еванс беше най-бърз в квалификационните групи, а след това и в Суперпола. Той изпревари с 0.137 сек Андре Лотерер от Techeetach и Сам Бърд (Virgin) с 0.211 сек.

В същото време лидерът в шампионата Жан-Ерик Верн от Techeetach остана едва 17-и, което е най-слабото му класиране в квалификация за настоящия сезон.

Останалите двама пилоти, който достигнаха до битката за Суперпола бяха Жером Дамброзио и Хосе Мария Лопес от Dragon Racing. Те се наредиха на 4-о и 5-о място в решетката.

Шампионът Лукас ди Граси от Audi Sport ще стартира 6-и, следван от Себастиан Буеми и Никола Прост от Renault e.dams.