Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Ферари най-бързи на Муджело

Ферари най-бързи на Муджело

33
0

От вчера отборите от Формула 1 започнаха последните тестове за сезона преди финалния кръг на пистата Сузука в Япония. Екипът на Ферари тренира на Муджело заедно с тима на БАР, а пилотите Макларън са на Силвърстоун.
Ферари работиха главно по програмата за развитие на Бриджстоун и изпробваха компоненти за състезанието в Япония. Лука Бадоер направи 74 обиколки и бе най-бърз за деня. Колегата му Фелипе Маса завъртя само 18 обиколки, но се нареди на второ място.
Такума Сато направи цели 77 обиколки преди да претърпи инцидент. На излизане от първия Арабиата японецът качи гумите си на тревата, загуби контрол и излетя от пистата. От удара пострада лявата част на автомобила и задният спойлер. Сато бе приет в болница, където мина на преглед и бе пуснат след няколко часа.
Отборът на Макларън пък проведе “частни” тестове на пистата Силвърстоун. Александър Вурц продължи да развива болида МР4-17D. Повреда в спирачките принуди австриеца да спре тренировката след само 20 обиколки.
Освен Вурц на английската писта караха още Дарън Търнър и Стивън Кейн. Вчерашният тест бе наградата на Кейн, който се състезава във Формула 3 за това, че спечели годишната награда на Макларън, BRDC и списание Аутоспорт за млад пилот на 2001 г.