Картинг Писта „Варна” официално закри своя сезон 2007

82
0

1000 лв за картинг шамиони!

Завърши и най-дългоочакваното състезание на картинг писта „Варна” – Годишния финал на Любителския шампионат “Varna Grand Prix”.В продължение на 7 месеца се провеждаха месечни финали за най-добрите 30 времена, от които победителите придобиха правото на участие в Големия финал. Състезанието премина по сценарий като във Формула 1. В съботния ден състезателите въртяха своите полпозишън обиколки в нормална и обратна посока. За да бъде равностойна борбата организаторите дадоха правото на участниците да правят свойте обиколки за време на един и същ картинг. За финалните серии, които се проведоха в неделя се класираха 10 участника под 18 години и 10 участника над 18 години.
Надпреварата мина под мотото на феърплея, с което пилотите доказаха своята опитност и класа в пилотирането на картинг.
Победителите от “Varna Grand Prix” и “Varna Junior Karting Cup” – Александър Борисов и Валентин Чолаков, си поделиха голямата награда от 1000 лв. След призьорите на стълбичката се качиха: Ясен Красимиров,Владислав Карпиков /“Varna Junior Karting Cup”/ и Илко Ценов, Христо Данаилов /“Varna Grand Prix”/
Специална награда за феърплей, се връчи на третото място в мини класа на Владислав Карпиков.
С това състезание Картинг Писта „Варна” официално закри своя сезон 2007.
Но приключението продължава със зимните цени -25% за всички клиенти.