Начало Картинг Картинг състезание с участието на автомобилни пилоти

Картинг състезание с участието на автомобилни пилоти

153
0

Автомобилният пилот Костадин Щерев спечели атрактивното картинг състезание „60 минути на Лаута”, което се проведе в петък /04.08.2006г./, часове преди официалния старт на рали „Хеброс”.
След оспорваните квалификационни етапи, в които участие взеха над 20 рали пилоти, за финала се класираха 9 от тях, които показаха най-добри времена и умения при пилотирането на картинг. В обиколките за полпозишън най-бърз беше Костадин Щерев, който завъртя 870-те метра на пистата за 00:54,480 мин. и стартира от първа позиция. Веднага след него на стартовата решетка се наредиха Владимир Арабаджиев /единственият български пилот, които се състезава във Формула 3/, Стоян Щерев, Петър Гьошев, Петър Илиев, Мартин Марков, Георги Янакиев, Филип Игов и Димитър Димитров. След седемте обиколки състезание пръв финалната линия пресече Костадин Щерев, чиято спортна кариера тръгна именно от Картинг писта „Лаута”. Победителят регистрира и най-бързата обикалка в състезанието при пилотите – 00:53,337 мин. и заслужено се качи на най-високото стъпало на стълбичката. При него отиде и голямата награда – карта ТОТАЛ ВИП ГОЛД от спортен център „Тотал Спорт”. Втори и трети завършиха Владимир Арабаджиев и Петър Гьошев, които получиха подъръци от Шарк и спортни облекла МAZE.
Не по-малко интересно беше и състезанието на любителите пилоти и журналистите, в което победител стана Тодор Батков, който подобри рекорда за най-бърза обиколка на Костадин Щерев като постигна време 00:52,674 мин. в третата обиколка от финалната надпревара. След като тръгна трети Тодор Батков много бързо успя да се добере до първата позиция и да я запази до финала с минимална разлика от 2 секунди пред втория в крайното класиране Любомир Иванов. Най-добро класиране при журналистите зае Владо Григоров от Радио „Пловдив”, който завърши шести.