Начало Moto News MotoGP: Довициозо печели в Катар с 0,027 сек. пред Маркес

MotoGP: Довициозо печели в Катар с 0,027 сек. пред Маркес

59
0

Очаква ни супер сезон в MotoGP. Победител в първия кръг от шампионата във висшия клас бе вицешампиона Андреа Довициозо (Ducati Team), който след оспорвана битка на пистата Лосаил в Катар победи носителя на короната Марк Маркес (Repsol Honda) само с 0.027 сек. Трети стана Валентино Роси (Movistar Yamaha MotoGP).

Вчера на квалификацията французинът Йохан Зарко (Monster Yamaha Tech 3) спечели първа позиция с нов рекорд на трасето. Именно той поведе на първия завой  следван отн Маркес и съотборника му от Repsol Honda Дани Педроса. Докато Зарко се чувстваше комфортно напред в началото, зад него се водеше истинска война. Роси започна победен рейд напред, като изпревари Педроса, а след това и Маркес, за да стане втори на 3-ата обиколка.

После Маркес си върна позицията, а Педроса изостана назад. В същото време като „сив кардинал“ ,от 8-а позиция напред щурм започна Довициозо. На 11-ата обиколка той стана 3-и, като изпревари своя сънародник Роси. Дови и Маркес се доближиха до Зарко и на 18-ата обиколка той загуби две позиции, а Дови поведе. Той и Маркес започнаха страхотен дуел. На последния тур Маркес даде газ и на 15-и завой излезе напред, но скоростта му бе твърде голяма Довициозо си върна позицията, за да спечели като пресече финала със своя Desmosedici само с 0.027 сек. преднина.

Веднага направихме асоциация със състезанията в Австрия и Япониа от миналата 2017  г.  Така Дови тръгна към следващия старт в Аржентина като лидер.  Зад него и Маркес, Роси запази 3-о място пред най-бързия независим пилот Кал Кръчлоу  (LCR Honda CASTROL), а Данило Петручи (Alma Pramac Racing) направи страхотно каране в последните обиколки, за да влезе в топ 5.

Завръщането на Маверик Винялес (Movistar Yamaha MotoGP) в елита стана с 6-о място, след като остана 14-и в първата обиколка. В своя старт №200 във висшия клас Дани Педроса (Repsol Honda) стана 7-и, като изпревари лидера от началото на състезанието Йохан Зарко, който стана 8-и. Французинът се виждаше победител, но в последните обиколи гумите му се износиха и той не можа да поддържа темпото, което наложи от началото. След него топ 10 оформиха Андреа Яноне (Suzuki Ecstar) – 9-и и Джак Милър (Alma Pramac Racing), който стана 10-и в първото си състезание с новия тим и с мотоциклет Ducati.

В зоната на точките влязоха още Тито Рабат (Reale Avintia Racing), който бе 11-и пред новака Франко Морбидели (EG 0,0 Marc VDS). След него бяха Алваро Баутиста (Angel Nieto Team), малайзиецът Хафиз Сиахрин (Monster Yamaha Tech 3), който направи своя дебют в MotoGP е Карел Абрахам (Angel Nieto Team), който взе последната точка за 15-оот си място.