Начало Moto News MotoGP: Лоренсо завърши сезона с победа

MotoGP: Лоренсо завърши сезона с победа

25
0

Хорхе Лоренсо завърши сезона и престоя си в Yamaha с победа. Испанецът спечели Гран при на Валенсия на пистата Рикардо Тормо. От следващия сезон той ще кара за Ducati, а този Хорхе го завърши на 3-а позиция, зад шампиона Марк Маркес с Repsol Honda и съотборника си Валентино Роси. Във Валенсия Маркес завърши втори, а Доктора 4-и. между тях се класира Андреа Яноне с Ducati.

Лоренсо направи много силен старт, а зад него се наредиха Яноне и Винялес излязоха зад него, а Роси и Маркес останаха на 4-о и пето 5-о. За 3 обиколки Лоренсо натрупа малко над секунда аванс пред Андреа. В 4-ата обиколка Роси изпревари Винялес на завой номер 14, а 2 завоя по-късно същото извърши и Маркес.

За две обиколки Лоренсо увеличи преднината си с още половин секунда. Пет обиколки след началото Дани Педроса с другия мотор на Repsol Honda също падна, а Роси успя да изпревари Яноне. На дългата права моторът на Ducati се справяше много добре и Яноне си върна второто място. След още 3 тура Доктора отново излезе зад Лоренсо.

Битката за второто продължи между Роси, Яноне, Маркес и Винялес. Като Яноне и Маркес притиснаха Доктора, който допусна Яноне да го изпревари. В същото време Кал Кръчлоу отпадна от състезанието след падане. Две обиколки по-късно Маркес атакува и изпревари Роси и Яноне, излизайки втори. Марк започна да настига бързо Лоренсо, а Роси отново влезе в топ 3, изпреварвайки Яноне.

Шест обиколки преди края Яноне отново изпревари Роси, който започна да има проблеми с предната гума – същите, които започна да получава и Лоренсо. Неговата преднина се топеше и падайки под две секунди преди последната обиколка, изглеждаше, че Маркес може да спечели. В последния тур не се получи изненада и Лоренсо спечели, следван от Маркес и Яноне. Роси завърши 4-и, следван от Маверик Винялес със Suzuki.