Начало Moto News Победа за Лоренцо на Ещорил

Победа за Лоренцо на Ещорил

68
0

Испанецът Хорхе Лоренцо с Ямаха спечели безапелационна победа на пистата Ещорил, където днес се проведе Гран при на Португалия – 14-ти кръг от мотоциклетната Гран при.

Така Лоренцо съкрати преднината на големия си конкурент за титлата – съотборника му Валентино Роси, до 18 точки, като до края на сезона остават само 3 надпревари.

При завръщането си след двумесечното си отсъствие пък, Кейси Стоунър показа, че болестта вече е зад гърба му и че същевременно той определено не е загубил форма и все още е феноменалният пилот, който сме свикнали да наблюдаваме.

Последното място на подиума бе за Дани Педроса, за когото това бе осми подиум тази година.

Световният шампион Валентино Роси имаше сериозни проблеми с настройките на своя мотоциклет и за първи път в кариерата си в кралския клас остана извън подиума на Ещорил. Той финишира четвърти, на цели 23 секунди зад съотборника си.

Зад „обичайните заподозрени“ в челото, завърши Колин Едуардс (на само десет секунди зад Роси), а зад него се наредиха Тони Елиас и Андреа Довициозо.

Първата десетка днес пък бе завършена от Ники Хейдън, Джеймс Тосланд и Крис Вермюлен.

Мика Калио бе единственият катастрофирал пилот днес, но заради технически проблеми бяха принудени да се откажат от състезанието и Лорис Капироси и Алекс Де Анджелис.

Ето и пълното класиране от Гран при на Португалия, 14-ти кръг от световния шампионат МotoGP: