Начало Други Пореден триумф доближи Мик Шумахер до титлата във Формула 3

Пореден триумф доближи Мик Шумахер до титлата във Формула 3

109
0

Мик Шумахер записа 5-а поредна победа в европейската Формула 3 и общо 8-а за сезона, което го доближи до титлата в шампионата този сезон. Синът на Михаел Шумахер спечели второто състезание от уикенда в Австрия на пистата Ред Бл Ринг, а в третото завърши 2-и.

Във второто той поведе от полпозишън и след това задържа лидерството, въпреки 3-те излизания на кола за сигурност. На финала той бе на 0.348 сек пред единия от своите съотборници в Prema Theodore Racing – Маркус Армстронг.

В същото време съперникът му за титлата Дан Тиктъм завърши извън зоната на точките – 17-и, след като се удари с Жехан Дарувала и Саша Фенестаз.

В третото състезание за уикенда Мик отново потегли от първа позиция, но на старта бе изпреварен от друг от своите съотборници в Prema Theodore Racing – Робърт Шварцман. Двамата вървяха с близо темпо до финала, но Шумахер нямаше възможност да го атакува и завърши втори.

Така преди последните 3 състезания на Хокенхайм след 3 седмици, Мик има аванс от 49 точки пред Тиктъм.