Начало Moto News Поредна победа за Лоренцо в Холандия

Поредна победа за Лоренцо в Холандия

70
0

На 80-тата надпревара за Голямата награда на Холандия от MotoGP на пистата Ассен лидерът в генералното класиране – Хорхе Лоренцо с Ямаха продължи доминацията си в световния шампионат, отбелязвайки четвъртата си победа за този сезон. Така преднината му в класирането вече е 47 точки.

На подиума до него днес се наредиха съответно сънародникът му Дани Педроса (Репсол Хонда) и пилотът на Дукати – Кейси Стоунър. Това е първо класиране на подиума за бившия световен шампион този сезон.

Новакът Бен Спийс от тима на Монстер Ямаха Тек 3 пък продължи да впечатлява специалистите, постигайки още едно чудесно класиране в мотоциклетната Гран при. След вчерашния си успех в квалификацията, американецът финишира на четвърта позиция днес, като успя да удържи докрай атаките на Андреа Довициозо (Репсол Хонда) и Ранди Де Пюние (LCR Хонда), финиширали съответно пети и шести.

Другият пилот на Дукати – Ники Хейдън, остана седми днес, следван съответно от Колин Едуардс (Монстер Ямаха Тек 3 и Марко Симончели (Сан Карло Грезини Хонда).

Последният пилот, достигнал първата десятка днес, бе Алекс Еспаргаро от тима на Прамак, който вече свикнахме да виждаме в Топ 10 заради постоянното му представяне до момента.

След като нарани лошо рамото си в свободните тренировки вчера, италианецът Марко Меландри пък не взе участие в състезанието днес.

Така след днешното състезание Лоренцо вече води с актив от 140 точки в генералното класиране, а Педроса излезе на втора позиция с 93. Трети е съотборникът му в Репсол Хонда – Андреа Довициозо с 89 точки.