Начало Рали Семейство Дедикови печели 14-ото класик рали „Варненски автомобилен събор” 2018

Семейство Дедикови печели 14-ото класик рали „Варненски автомобилен събор” 2018

292
0

Калин и Антоанета Дедикови с VW Golf спечели 14-ото класик рали „Варненски автомобилен събор”, IV-ви кръг от националният ретро рали шампионат с коефициент 3. Ралито беше организирано от  „Нептун мотор спорт”, СБА-Варна и Авто Мото Ретро Клуб – Варна.

От записаните за участие 29 екипажа, на старт застанаха 25 екипажа от Варна, Поморие, Каварна, София, Бургас, Разград и един екипаж от Казахстан.

Преди старта собственикът на BMW 319 Тодор Деляков беше награден с  почетен плакет. С този същия автомобил, през 1938 г. легендарният Димитър Соколов е спечелил първия „Варненски автомобилен събор”. Ралито беше открито от управителя на СБА-Варна Диан Драганов. Миналогодишният класик шампион Детелин Нанев отново изненада своите конкуренти, като на старт застана с нов навигатор – Николай Димитров, който замести  шампионката Габриела Нанева!

На първият етап за „точна езда” със старт – х-л Мелия в Златни Пясъци и преминаващ през Кранево, Ген. Кантарджиево и финал в Климентово най-добър резултат реализираха семейство Георги и Светла Георгиева с Porsche 944 с 0 секунди отклонение от идеалното време. След тях се наредиха петкратните класик шампиони Николай Ковачев и Росен Колев с Porsche 924 и Калин и Антоанета Дедикови с VW Golf, с по една секунда отклонение от идеалното време. На вторият етап за „точна езда”, стартиращ от площад Рибарски в Балчик, организатора избра за финал на етапа, живописния разклон за плаж Херос. Отново Нула реализираха Георгиеви с черното Porsche, следвани плътно от бялото Porsche на Ковачев и Колев също с нула. След тях с по една секунда отклонение от идеалното време постигнаха двата софийски екипажа на РеСпорт: Дедикови и Бабачев / Ненов.

На центъра на Каварна се проведе първото майсторско управление (слалом). Победител стана Станимир Стаматов с VW Cady, следван от Жоро Георгиев с Porsche 944 и Йордан Петков с легендарното BMW 319 на Димитър Соколов! Неговото управление по време на слалома на централния булевард на Каварна, беше невероятно, както и самото чувство, че всички присъстващи се „пренесоха” 80 години назад във времето! Спортният автомобил, показа, че и след 8 десетилетия е в отлично състояние, за което има заслуга сегашният му собственик Тодор Деляков.

В неделя на старта на поредния етап за „точна езда”, преминаващ край няколко голф игрища, 0 отклонение реализираха три екипажа: Георги и Светла Георгиеви, Калин и Антоанета Дедикови и Антон Панайотов и Роско Груев с 68-годишния Citroen 11 CV.

В центъра на Аксаково се проведе второто майсторско управление (слалом). Победител стана Иво Янков с BMW 316.

С три нули от проведените три етапа, Жоро и Светла Георгиева с Porsche 944 водеха убедително във временното класиране в ралито!  И когато всички очакваха, че двамата ще спечелят безпроблемно, двамата не се явиха на старт за последната „точна езда”, поради неотложен личен ангажимент… В този последен етап, 0 реализира миналогодишния шампион Детелин Нанев, следван на една секунда от двата софийски екипажа на РеСпорт.

Класик рали „Варненски автомобилен събор” 2018 спечелиха Калин и Антоанета Дедикова, за които това е трето спечелено класик рали през тази година и двамата продължават да водят уверено в класик шампионата с 275 точки.

Генерално класиране:

1. No 30 –  Калин Дедиков – Антоанета Дедикова, VW Golf, 3 сек.

2. No 1 – Детелин Нанев – Николай Димитров, Citroen 2CV, 9 сек.

3. No 10 – Николай Димитров – Дамянка Куюмджиева, Datsun Chery, 16 сек

4. No 26 – Христо Бабачев – Димитър Ненов, Renault 12 Gordini, 17 сек.

5. No 4 – Антон Панайотов – Роско Груев, Citroen 11 CV, 18 сек.

6. No 8  –  Пламен Атанасов  –  Катя Лукова-Атанасова, VW Caravelle Т3, 18 сек.

7. No 12  – Станимир Стаматов –  Вилияна Станева, VW Cady, 32 сек.

8. No 11  –  Николай Ковачев –  Росен Колев, Porsche 924, 34 сек.

9. No 3 – Тодор Деляков – Йордан Петков, BMW 319, 1,13 мин.

10. No 6 –  Радослав Радев – Димитричка Радева, Triumph GT6, 1,37 мин.

Отборно класиране

1. РеСпорт – София

2. Авто Мото Ретро Клуб Варна

3. Ретро Тим Перла – Варна

Класиране по класове:

Клас D (автомобили произведени до 1945 г.)