Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Верстапен с физическа агресия срещу Окон в падока

Верстапен с физическа агресия срещу Окон в падока

63
0
Макс Верстапен

Макс Верстапен водеше уверено в Гран при на Бразилия, когато тръгна да затваря Естебан Окон с обиколка в 43-ия от общо 71 тура.

Пилотът на Форс Индия удари състезателя на Ред Бул, който се завъртя и загуби лидерството в надпреварата. Верстапен успя да се върне на трасето, продължи да кара въпреки повредите в автомобила си и финишира втори.

И по време на състезанието, и след финала холандският състезател демонстрира ясно яда си към Окон, наричайки го неколкократно „идиот”.

„Да те извадят така… Думи нямам. Колата ни работи брилянтно днес. Стратегията на тима бе страхотна, но трябваше да спечелим”, допълни той.

Впоследствие се стигна до физическа агресия между двамата, заснета от наблюдател в падока. Верстапен изблъсква Окон и се налага хора отстрани да се намесят.