Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 В Уилямс доволни от спечелените точки

В Уилямс доволни от спечелените точки

43
0
Клер Уилямс

В екипа на Уилямс останаха доволни от спечелените 2 точки в Гран при на Монако благодарение на 9-ото място на Фелипе Маса. Бразилецът се опази от инциденти и в хода на състезанието постепенно се придвижи напред, възползвайки се от проблемите на съперниците пред него. Ланс Строл обаче не завърши надпреварата заради прегряване на спирачките на предното ляво колело.

„Щастлив съм от резултата и от спечелените точки, заяви Маса. – Имахме проблеми със спирачките още от старта и трябваше да ги пазя от първата обиколка. Никога досега в кариерата ми не се е налагало да го правя толкова дълго. В края Перес се опитваше да ме изпревари с новите си гуми. Но аз си казах, че трябва да остана на тази позиция и да се опитам да спечеля точки. И точно това се случи, като опитът ми помогна.“

Техническият директор на тима Пади Лоу добави: „Знаехме, че ще е трудно състезание за нас от 14-а и 17-а стартова позиция. Планирахме да приложим нашата стратегия тактически и да се възползваме от излизане на кола за сигурност. И ако имаме възможност да спечелим позиции.

Както обикновено състезанието бе изпълнено със събития в края. Фелипе се възползва и спечели 2 точки. Ланс правеше солидно състезание, но трябваше да се прибере заради проблем със спирачките. Доволни сме от спечелените точки, но колата ни не беше достатъчно бърза днес.“