Начало Картинг Велосипед ще спечели победителят в ученическия финал по картинг на Лаута

Велосипед ще спечели победителят в ученическия финал по картинг на Лаута

49
0

С нов велосипед ще се сдобие победителят от финала в Лятното училище по картинг на „Лаута”.
Ученическото състезание ще се проведе на 10.09.2007г. /понеделник/ от 10:00 часа. В продължение на 3 месеца децата на възраст от 10 до 18 години от Пловдив и региона въртяха обиколки в надпревара за 30 квоти, които им гарантират участие големия финал. През цялото лято всички ученици ползваха преференциални цени. Общият брой на регистрираните в лятната инициатива на картинг пистата надхвърля 400.
Рекордът за най-бързата обиколка в лятното училище на „Лаута” принадлежи на 11-годишния Димитър Колев. Пловдивчанинът завъртя 870-те метра на пистата за 00:54,021 мин.
Малките пилоти ще бъдат разпределени в 3 полуфинални серии на база най-добро време, регистрирано в полпозишъна. Стартът ще бъде от стратова решетка, а класирането – по реда на завършване във всяка серия. Първите трима от трите серии ще се състезават на финала.
LAUTA SUMMER KARTING SCHOOL се организира за трета поредна година съвместно с Българската Федерация по картинг и Община Тракия.